– “Dworska Pasieka”

AKTUALNOŚCI
W ostatnim czasie odbył się cykl warsztatów w związku z realizacją programu "Dworska Pasieka". Projekt realizowany jest dzięki grantowi finansowemu z Fundusz Naturalnej Energii . Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”. Odbiorcami warsztatów były dzieci, młodzież, osoby dorosłe, w tym podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach. Praca w grupach przy budowie uli sprzyjała aktywizacji oraz integracji społeczności lokalnej. Podczas warsztatów zadbano o przekazanie wiedzy na temat otaczającego nas środowiska naturalnego i różnorodności biologicznej, co pozwoli nam wszystkim na bliskie i świadome obcowanie z naturą. Ule gotowe- czekamy tylko na lokatorów. Warsztaty "Kochajmy Pszczoły" oraz te z Światowego Dnia Pszczoły pozwoliły dzieciom i młodzieży szkolnej poszerzyć wiedzę m.in na temat ekologii oraz bioróżnorodności. Działanie to pozwoliło na kształtowanie proekologicznych postaw oraz zwiększyć wrażliwość względem otaczającego nas piękna przyrody. Na zakończenie warsztatów wszyscy wzięli udział w wykonaniu świec z wosku pszczelego. Mamy nadzieję, że realizacja zadania "Dworska Pasieka" poprzez możliwość udziału w atrakcyjnych warsztatach edukacyjnych i pozwoli osiągnąć wymierne efekty dla funkcjonowania zapylaczy, w tym pszczół.

W ostatnim czasie odbył się cykl warsztatów w związku z realizacją programu “Dworska Pasieka”. Projekt realizowany jest dzięki grantowi finansowemu z Fundusz Naturalnej Energii . Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

Odbiorcami warsztatów były dzieci, młodzież, osoby dorosłe, w tym podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach. Praca w grupach przy budowie uli sprzyjała aktywizacji oraz integracji społeczności lokalnej. Podczas warsztatów zadbano o przekazanie wiedzy na temat otaczającego nas środowiska naturalnego i różnorodności biologicznej, co pozwoli nam wszystkim na bliskie i świadome obcowanie z naturą.

Warsztaty “Kochajmy Pszczoły” oraz te z Światowego Dnia Pszczoły pozwoliły dzieciom i młodzieży szkolnej poszerzyć wiedzę m.in na temat ekologii oraz bioróżnorodności. Działanie to pozwoliło na kształtowanie proekologicznych postaw oraz zwiększyć wrażliwość względem otaczającego nas piękna przyrody. Na zakończenie warsztatów wszyscy wzięli udział w wykonaniu świec z wosku pszczelego.

Mamy nadzieję, że realizacja zadania “Dworska Pasieka” poprzez możliwość udziału w atrakcyjnych warsztatach edukacyjnych i pozwoli osiągnąć wymierne efekty dla funkcjonowania zapylaczy, w tym pszczół.

 

Back to top