– Dzień Dziecka w Siedliskach

Międzynarodowy Dzień Dziecka jest świętem obchodzonym niemal na całym świecie. Nie we wszystkich krajach święto to przypada na 1 czerwca. Odmienny jest także sposób obchodzenia tego dnia, na co wpływ ma bez wątpienia różnorodna tradycja, obyczajowość i historia wynikająca z danego kręgu kulturowego. Z okazji Dnia Dziecka w dniu 3 czerwca 2018 r. przy Domu Kultury w Siedliskach odbyła się wspólna zabawa dla dzieci, organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną, Radę Rodziców i Bibliotekę Publiczną w Siedliskach. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od życzeń skierowanych do najmłodszych   i powitania zgromadzonych mieszkańców. Zabawę uświetniły występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej. Kolejnym punktem programu były różnorodne konkursy i konkurencje z nagrodami. O nagrodzie decydował łut szczęścia w loterii fantowej. Na dzieci czekała również niespodzianka w postaci pokazu sprzętu strażackiego. Nie mogło zabraknąć także biblioteki, która zainicjowała wspólne, głośne czytanie “Rzepki” J.Tuwima. Zdecydowanie największą atrakcją dla dzieci był klaun, którego obecność sprawiła, że uśmiech   i zadowolenie nie znikały z dziecięcych buzi. Po wielu zabawach i harcach dla regeneracji sił, organizatorzy przygotowali wyśmienite proziaki, ciasta, owoce      i soki.

Pragniemy serdecznie podziękować: Państwu Annie i Witoldowi Malinowskim za wsparcie finansowe, Nadleśnictwu Dynów Lasy Państwowe za dostarczenie nam gadżetów, Panu Radnemu Jerzemu Prycz za ufundowanie lodów, Pani sołtys Bernadecie Cichockiej, Paniom z KGW Siedlisk i Huty Poręb za pyszne ciasta, Szkole Podstawowej oraz tym, którzy w mniejszym czy większym stopniu pomogli w organizacji zabawy.