– Święto Misia w Wesołej

AKTUALNOŚCI

Dnia 29 listopada 2016 r. Bibliotekę Publiczną w Wesołej odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoją wychowawczynią Mariola Baran. Okazją do tego spotkania był Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony dnia 25 listopada. Dzień ten jest obchodzony już corocznie w Bibliotece.

Miękki, puchaty i taki z łątką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu ? Pluszowy Miś. Mimo  coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo? czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!?.

Każdy z nas na pewno posiadał lub nadal posiada swojego ulubionego misia, małego lub dużego, kolorowego czy burego.  Pluszak ma dziś miejsce w każdym domu. Miś kojarzy nam się z dzieciństwem, często bywał w tamtym okresie towarzyszem zabaw. Misie są również bohaterami wielu bajek dla dzieci. Wszystkie misiowe postacie są bardzo pozytywne, przywodzą na myśl coś przytulnego i miłego.

Dzieci zawitały do Biblioteki bardzo wesołe i uśmiechnięte wraz ze swymi ukochanymi Przytulankami. Wszyscy, nawet pluszaki otrzymali order Pluszowego Misia. Na początku spotkania dzieci poznały historię misia, słuchały również piosenki o najstarszym polskim misiu. Wspólnie też oglądaliśmy bajkę, a później maluchy ubierały sylwetkę Misia Uszatka. Nie zabrakło wspólnej zabawy z chustą animacyjną oraz wielu innych. Odbył się także konkurs wiedzy o misiach, a każde dziecko było doskonale przygotowane. Był także poczęstunek w postaci słodyczy.

Serdecznie dziękuję przybyłym dzieciom oraz ich wychowawczyni za udział w spotkaniu.

Back to top