– Gminny Dzień Dziecka

Gminny Dzień Dziecka to święto najmłodszych mieszkańców Gminy Nozdrzec, którego organizatorami  był Gminny Ośrodek Kultury           w Nozdrzcu, Wójt Gminy Nozdrzec – Stanisław Żelaznowski oraz Środowiskowy Dom Samopomocy im. Anny w Izdebkach.

Na scenie tego dnia królowały dzieci. Część artystyczną rozpoczął zespół “Izdebczanka” działający przy Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski pokazem tańców ludowych, po których z ciekawym układem wokalno – teatralnym zaprezentowały się młode artystki z Nozdrzca. Uczestnicy II Przeglądu „Talent Gminy 2022” zaprezentowali bogaty wachlarz swoich umiejętności wokalno – muzycznych, który spotkał się z gorącym aplauzem publiczności.

Nad dobrą zabawą czuwał animator, który dostarczył dzieciom wielu wrażeń poprzez zabawy, gry i konkursy. W przerwie zabawy na dzieci czekała darmowa wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki konne oraz kreatywne warsztaty              w pracowniach artystycznych ŚDS.

Nie lada atrakcją był przejazd starych motocykli Stowarzyszenie Miłośników Starych Motocykli “Gazela” z Grębowa. Stoisko edukacyjne Lasów Państwowych Nadleśnictwa Brzozów cieszyło się również dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci ale również dorosłych. Dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebkach dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody strażackie oraz ich wyposażenie,      a Quad Team Pogórze zadbało o atrakcje dla miłośników quadów.

Słoneczna pogoda oraz bogaty program dostosowany do różnorodnego wieku uczestników okazały się niezwykle ciekawą propozycją spędzenia niedzielnego popołudnia.

Fot. D.Gąsecki