– “Kobieta jest wiosną…”- Dzień Kobiet

AKTUALNOŚCI

Dzień Kobiet jest świętem wyjątkowym z ponad stuletnią tradycją. To właśnie tego dnia wszystkie oczy zwrócone są w stronę kobiet, które cenimy i kochamy za wrażliwość, wierność, opiekuńczość.  Za to, że są podstawą dla swojej rodziny, opiekując się nie tylko dziećmi, ale bardzo często potrafiąc pogodzić swoje obowiązki domowe z pracą zawodową.

Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Kultury był organizatorem uroczystego                    i niezwykłego wieczoru, pełnego muzycznych i humorystycznych wrażeń, który odbył się 28 lutego w sali Domu Strażaka w Nozdrzcu. Uroczystość rozpoczęła się oczywiście od powitania i gorących życzeń, które na ręce Pań złożył Wójt         i przewodniczący Rady Gminy. Każda z Pań otrzymała z rąk przedstawicieli władzy kwiaty oraz pudełeczko ze słodkościami. Program artystyczny, zawierający część muzyczną i satyryczną, został bardzo pozytywnie przyjęty przez obecnych gości. Z piosenkami z międzywojennego dwudziestolecia zachwycając wszystkich pięknym wokalem, wystąpiła Pani Monika Adamiec przy akompaniamencie Pawła Maziarza i Filipa Kot. Śmiechu i gromkich braw nie brakowało przy występie Pana Józefa Cupaka i Danuty Czaja. Specjalnie dla zaproszonych gości z koncertem akordeonowym wystąpił Krzysztof Dzik                i Tadeusz Toczek oraz krótki występ na tę okoliczność przygotował zespół działający przy GOK w Nozdrzcu.

Oprócz wrażeń estetycznych, na świętujące panie czekały również doznania smakowe. Wszystko za sprawą poczęstunku, który został przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nozdrzcu. Panie mogły się zatem doskonale odprężyć, a przy tym skosztować pysznych potraw i aromatycznej kawy przy blasku świec w miłej atmosferze tego wieczoru. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy wieczór dla Pań na długo pozostanie w pamięci.

Back to top