– Komunikat

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej odnośnie wznowienia działalności bibliotek informujemy, że od dnia 11.05.2020  Biblioteki Publiczne w Gminie Nozdrzec będą działały według następujących zasad:

1. Przed wejściem do biblioteki Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka itp.).
  2. Po wejściu do biblioteki należy zdezynfekować ręce.
  3. Przyniesione książki Czytelnik pakuje do jednorazowej torby i zostawia w specjalnie wyznaczonym miejscu.
  4. Oddane książki „wędrują” do kwarantanny! Po trzech dniach zostaną odpisane z konta Czytelnika i włączone do księgozbioru.
  5. Wolny dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony!
  6. Książki podaje bibliotekarz!
  7. Należy zachować bezpieczną odległość między osobami (min. 2 metrów).
  8. Dla czytelnika otwarta jest wyłącznie wypożyczalnia.
  9. Stanowiska komputerowe oraz inne przestrzenie biblioteki pozostają zamknięte dla użytkowników.
  10. Zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które chcemy wypożyczyć.

Zgodnie z wymogami epidemicznymi Biblioteki wyposażone są w płyn do dezynfekcji dłoni, przesłonę ochronną, a lada biblioteczna zapewnia odstęp 2 metrów pomiędzy bibliotekarzem a Czytelnikiem.

Egzemplarzy zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi. Nie należy stosować ozonu do dezynfekcji książek ze względu na szkodliwe dla materiałów celulozowych właściwości utleniające i nie należy naświetlać książek lampami UV.

Zapraszamy!

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Eugeniusz Kwolek