– Książka przez życie pisana -spotkanie autorskie

W piątkowe popołudnie 26 maja 2017r. w  Bibliotece Publicznej w Nozdrzcu odbyło się spotkanie autorskie z niezwykłym człowiekiem Edwardem Łysiakiem, autorem: ?Kresowej Opowieści?. Z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy autentycznych i wstrząsających faktów nie tylko dotyczących historii zawartej w tej dramatycznej powieści. Spotkanie z autorem było dla każdego uczestnika przeżyciem niepowtarzalnym, wyjątkowym i bardzo wzruszającym. Uczestnicy zadawali wiele pytań dotyczących rodziny pisarza, dalszych losów autentycznych postaci-bohaterów powieści oraz dalszych planów literackich  autora. Dzielili się chętnie swoimi wiadomościami  zasłyszanymi od rodziców czy dziadków na tematy zawarte w książce. Nie zabrakło także dyskusji o bolesnej historii Polski i Ukrainy, która przeplata się również z wydarzeniami na terenie naszej gminy i sąsiednich miejscowości w okresie II Wojny Światowej. Na zakończenie spotkania Pan Edward Łysiak opatrzył pięknym wpisem dla czytelników egzemplarz książki  z naszej Biblioteki.