– Książkowy NIEKALENDARZ

Książkowy Niekalendarz to nowo powstała inicjatywa czytelnicza, która jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Jest to propozycja dla wszystkich młodych (także duchem!), którzy na nowo odkryją radość z czytania. Na czym polega akcja ? W skrócie – na podejmowaniu comiesięcznych czytelniczych wyzwań. W wybranych filiach naszej Biblioteki, oznakowanych plakatami akcji, możecie odebrać specjalne karty. Odwiedzajcie Bibliotekę, szukajcie kart z zadaniami na każdy miesiąc, czytajcie, realizujcie zadania, zbierajcie w zamian pieczątki, a po pozytywnym ukończeniu projektu otrzymacie pamiątkowy dyplom ?. Biblioteka Publiczna w Siedliskach wraz z Biblioteką szkolną już rozpoczęła promocję wśród dzieci nowej formy promocji czytelnictwa. Na początek każdy kto przystępuję do wyzwania otrzyma kartę w której będzie odznaczaj czas na czytanie, następnie na wspólnym spotkaniu raz w miesiącu wynagrodzeni zostaną ,,zaczytani”.