– “Mała książka – wielki człowiek” – pierwsze wyprawki

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy samodzielności podejmowania pierwszych, własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. To miejsce, gdzie rodzic wspólnie           z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak. Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od wcześniejszych lat życia dziecka.

We wrześniu ruszył projekt ?Mała książka ? wielki człowiek? realizowany przez Instytut Książki, przygotowany dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. Biblioteki odwiedzają najmłodsze dzieci wraz z rodzicami, gdzie czeka na nich wyprawka. W przygotowanej wyprawce znalazły się: książeczka dla Malucha, poradnik dla rodzica oraz Karta Małego Czytelnika. Dla niektórych z nich była to kolejna wizyta w bibliotece, dla innych pierwsza, podczas której zostały zapisane i stały się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego.