– Mikołajkowe Debiuty

AKTUALNOŚCI

W dniu 28 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Hłudnie odbyły się gminne eliminacje ?Mikołajkowe Debiuty?. Jest to konkurs piosenki polskiej dla dzieci z klas od 0 do III Szkół Podstawowych z terenu gminy Nozdrzec. W ten sposób propagujemy wspólne śpiewanie, staramy się kultywować polską tradycję, a także przygotowywać dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w kulturze. W tych zmaganiach dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Jury przyznało następujące miejsca:

W kategorii klas 0-I :

1.Alicja Dąbrowska uczennica klasy I Szkoły podstawowej w Wesołej,

2.Marcelina Zając uczennica klasy 0 Szkoły Podstawowej Nr 2 w Izdebkach,

3.Jakub Kozdroń  uczeń klasy I Szkoły Podstawowej w Nozdrzcu.

W kategorii klas II-III :

1.Alicja Adam uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Wesołej,

2.Oskar Opaliński uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Hłudnie,

3.Kinga Dobosz uczennica klasy III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Izdebkach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze, a najlepiej śpiewający dodatkowo nagrody książkowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu ? organizator imprezy.

Zwycięzcy: Alicja Dąbrowska, Marcelina Zając, Oskar Opaliński i Alicja Adam będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym  07.12.2016 r. w BDK w Brzozowie. Dziękujemy serdecznie wszystkim artystom, którzy wzbogacili spotkanie śpiewem i własną interpretacją piosenek. Dziękuję nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci. Do zobaczenia na następnych Mikołajkowych Debiutach.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nozdrzcu

Back to top