– Niezwykły wernisaż prac malarskich Zdzisława Kudły

AKTUALNOŚCI
3 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni odbył się wernisaż malarstwa pochodzącego z Wesołej Zdzisława Kudły- reżysera, scenarzysty, scenografa filmów animowanych dla dzieci i dorosłych, który na stałe wpisał się w karty historii polskiej animacji. Absolwent akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wieloletni dyrektor Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Laureat wielu nagród na festiwalach filmowych w kraju i zagranicą. W 2010 roku zakończył pracę zawodową i powrócił do malarstwa sztalugowego, tworząc wielopłaszczyznowe, przypominające filmowe kadry, wizje otaczającego świata i osobistych przeżyć. Prace mistrza to ogromne kompozycje o niezwykłej sile wyrazu, które cechuje ogromna dbałość o szczegóły wynikająca z wielokierunkowych doświadczeń twórczych.
Wernisaż połączony był z projekcją filmu „Gwiazda Kopernika”, który Zdzisław Kudła współtworzył z Andrzejem Orzechowskim. Film ten zakupiło wiele krajów m. in. Turcja, Chiny, a w Szkocji według niego prowadzono szkolne lekcje o polskim astronomie.
Był to wspaniały wieczór ze sztuką, który zgromadził liczną widownię wśród, której byli m.in. ks. Kanonik Franciszek Urban, Sekretarz Gminy Nozdrzec – Pani Agnieszka Baran, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nozdrzcu – Pani Edyta Serwatka oraz Sołtys wsi Wesoła – Pan Jarosław Dąbrowski.
Aby nie zdradzać wszystkich szczegółów możemy tylko poinformować, iż w niedługim czasie mieszkańcy Wesołej oraz pozostałych miejscowości naszej gminy będą mogli osobiście obejrzeć prace naszego wybitnego rodaka.
Back to top