– Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tegoroczna XVII edycja, obchodzona była również przez Biblioteki Publiczne na terenie Gminy Nozdrzec.

W głośnym czytaniu chodzi nie tylko o kolejną książkę, wierszyk czy bajkę, ale o bycie z dzieckiem poświęcanie mu wyłącznej uwagi, tak by czuło się najważniejsze. Czytanie pomaga budować silną więź pomiędzy dorosłym i maluchem. Ta więź stanie się niezmiernie ważna, gdy dziecko wkroczy w okres dojrzewania, a zaufanie do dorosłego(rodzica) pozwoli mu uniknąć wielu złych decyzji. Zabawne wpadające w ucho wierszyki pomagają także pocieszyć malucha.

Głośne czytanie wierszyków i bajek to mile spędzony czas i strawa duchowa dla dziecka, powinno więc dostawać ją regularnie, podobnie jak posiłki.

Kierując się tymi wartościami głośne czytanie odbyło się w bibliotekach, głównie z udziałem dzieci. Na przybyłe maluchy czekały bajki, wierszyki oraz niespodzianki: pluszowe sowy, słodycze i bańki mydlane.