– Ogólnopolski Otwarty Konkurs Literacki “O Różę Karoliny”

Ogólnopolski Otwarty Konkurs “O Różę Karoliny” jest dedykowany Karolinie Turkiewicz – Suchanowskiej – Poetce, która ogromną część swojego życia związała z Namysłowem, namysłowską kulturą, a zwłaszcza z młodymi namysłowskimi twórcami.

Konkursowej idei czynnie sprzyjają Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski               w Namysłowie, a Organizatorami tegorocznej, już IX Edycji Konkursu “O Różę Karoliny” są jak zwykle: Namysłowski Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna         w Namysłowie oraz istniejący przy niej Klub Młodych Twórców “Wena”.

Na IX Edycję Konkursu Literackiego “O Różę Karoliny” wpłynęły prace stu kilkunastu twórców z 79 miejscowości w Polsce.

Komisja konkursowa w składzie: Kazimierz Jakubowski – przewodniczący oraz Kordian Michalak i Stanisław Młynarski – członkowie, dokonali analizy 234 wierszy i 30 prac prozą, oceniając je zgodnie z Regulaminem, tak jak ujmuje        to stosowny zamieszczony w niniejszym almanach protokół oceny.