– Ozdoby choinkowe ze słomy – warsztaty

????????????????????????????????????

10 października w Bibliotece Publicznej w Hłudnie odbyły się warsztaty ?Ozdoby choinkowe ze słomy?, na których zapoznać się można było z dawną tradycją wyplatania ze słomy.

Warsztaty prowadziła Pani Katarzyna Pyc, która przybyła na spotkanie razem ze swoją teściową- Panią Bronisławą Pyc, seniorką rodu. Pani Bronisława to wyjątkowa postać, od ponad 60 lat zajmuje  się wyplataniem ozdób ze słomy, a fachu tego nauczyła się od swojej babci. Obecnie wyplataniem zajmuje się także wnuczka Pani Bronisławy, tak więc tradycja ta w ich rodzinie trwa niezmiennie od pięciu pokoleń. Regularnie swoimi wyrobami zaopatrują Skansen w Kolbuszowej.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców, jak           i bibliotekarek, które licznie przybyły na spotkanie. Podobne warsztaty będą kontynuowane przez biblioteki w: Wesołej, Hłudnie, Nozdrzcu, Siedliskach i Warze. Informacje dot. terminów  ukazywać się będą na stronie internetowej, fanpage?u na Facebooku i na plakatach.