– Podróż żółwika Franklina

Pierwszy marca był niezwykłym dniem dla małych czytelników Biblioteki Publicznej w Wesołej, ponieważ odwiedził ich sympatyczny gość. Był to żółwik Franklin, który znany jest dzieciom z wielu książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Żółwik wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywa wspaniałe przygody. Pomimo, ze jest trochę niesforny, nosi ciężka skorupę, to porusza się, myśli i czuje tak jak wszystkie dzieci idące pierwszy raz do szkoły lub przedszkola i muszą przejść pierwsze próby dzieciństwa. Często wpada w tarapaty, z których zawsze wynika jakaś nauczka na przyszłość. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa, wysłuchały jego przygód i chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Po wspólnej zabawie, gdzie śmiechom i radosnym piskom nie było końca, wszyscy chcieli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Dodatkową atrakcją tego dnia była możliwość przytulenia pani bibliotekarki, gdyż był to również Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy.☺️???????