– Spotkanie z historią

Poniedziałkowe spotkanie w Żołyni Wójt Gminy Nozdrzec -Stanisław Żelaznowski wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wesołej i opiekunami rozpoczęli od obejrzenia wystawy prac Zdzisława Kudły, w czasie której artysta opowiadał wiele ciekawych historii dotyczących dzieciństwa w rodzinnej miejscowości Wesoła. Później była chwila na autograf oraz zrobienie pamiątkowego zdjęcia. Następnie wszyscy udali się na projekcję filmu „Gwiazda Kopernika”, po której odbyło się spotkanie z reżyserami, którzy przybliżyli kulisy pracy nad animacją. Na koniec wizyty na uczestników czekała jeszcze jedna niespodzianka jaką była możliwość zwiedzenia zabytkowej kamienicy Dąbrowskich – rzeźbiarzy sakralnych, których dzieła do dziś zdobią świątynie na całym świecie, a swoje korzenie rodzinne mają również w Wesołej i są spokrewnieni z p .Zdzisławem Kudłą.
Dziękujemy serdecznie Pani Magdalenie Kątnik – Kowalskiej Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Żołyni za zaproszenie, miłe przyjęcie oraz niezwykłą lekcję historii, która na długo zapadnie wszystkim w pamięci.