– Święto Gminy Nozdrzec

AKTUALNOŚCI

Niedziela, 7 lipca mieszkańcom naszej gminy upłynęła  pod znakiem fantastycznej zabawy.  Wszystko za sprawą Święta Gminy Nozdrzec, które co roku przyciąga tłumy. Nie inaczej było i tym razem. Po raz pierwszy w historii organizowany był ?Klasyk Podkarpacki?o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego, którego część trasy biegła przez malownicze zakątki naszej gminy a jedna z premii górskiej  przypadała na serpentynach w Izdebkach. Przybyli do Izdebek  goście mieli okazję relaksować się przy występach lokalnych artystów oraz zaproszonych artystów i oglądać kolarzy biorących udział w rajdzie. Obchody, rozpoczęły się występem sekcji Ju  Jitsu z Wary.  Swoje  umiejętności taneczne zaprezentował Zespoł Tańca Ludowego z Izdebek ?Izdebeczka” , który w tym roku obchodzi 10 rocznice swojego powstania. Wiele emocji wzbudziła jednostka OSP z Izdebek, która przeprowadziła symulację wypadku drogowego. We wraku samochodu była zakleszczona jedna osoba, którą udało się  wydostać dopiero przy użyciu sprzętu hydraulicznego.Następnie Wójt Stanisław Żelaznowski oraz  Przewodniczący Rady Gminy Adrian Skubisz złożyli podziękowania oraz wręczyli upominki na ręce Przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich. Dobrej zabawy życzył wszystkim zebranym Poseł na Sejm dr Piotr Uruski oraz  wicestarosta brzozowski  Jacek Adamski, którzy zaszczycili swoją obecnością niedzielne obchody.

Na mieszkańców, którzy ochoczo przybyli z Izdebek, czekało mnóstwo atrakcji. Zgodnie z zapowiedziami, każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie. Oprócz podziwiania walorów artystycznych w trakcie imprezy można było także skosztować regionalnych przysmaków serwowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Na najmłodszych czekało zaś małe wesołe miasteczko. Wręczone zostały także puchary  dla zwycięzców zawodów wędkarskich  ?O Puchar Wójta Gminy Nozdrzec? organizowanych przez Koło Wędkarskie  ?Brzana? w Nozdrzcu.
W trakcie programu artystycznego swoje talenty poetyckie zaprezentował Józef Cupak, którego satyry mimo upływu lat są ciągle aktualne. Nie brakło ludowego akcentu dzięki Kapeli ?Warzanie?.  W klimaty muzyki disco polo wszystkich zebranych wprowadził zespół FOX.Na  scenie swój wokalny  talent oraz materiał do swojej 3 płyty zaprezentował Bartek Friedek znany jako Bartek Oficjalnie. Najwięcej emocji wzbudził gościny występ AniKi Dąbrowskiej zwyciężczyni ? The Voice Kids 2?, która zaśpiewała wraz z tłumem fanów zgromadzonym przed sceną swój pierwszy singiel ?Małe skrzydła?. Kulminacyjnym punktem imprezy był występ zespołu ?Gang Marcela?. Doskonale wszystkim znana formacja  zagrała szereg swoich największych przebojów z kultowym utworem ?Ojciec żył tak jak chciał?. Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna pod gwiazdami         z zespołem ?Boskie Torsy?.

Przez cały czas trwania imprezy, pomiędzy występami każdy mógł zapoznać się    z  różnymi stoiskami. Dzieci mogły poznać bliżej przyrodę dzięki Nadleśnictwu Dynów ?Lasy Państwowe. Prace swoich podopiecznych prezentował  Środowiskowy Dom Samopomocy im. Anny z Izdebek oraz Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Orzechówce. Nie zabrakło stoiska Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Brzozowie a dzięki Związkowi  Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego mogliśmy podziwiać jego piękno.W namiotach Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oferowały  degustację tradycyjnych i regionalnych potraw. Nie zabrakło stoiska z rękodziełem artystycznym. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych zapewniając darmowe malowanie twarzy oraz wesołe miasteczko.

Organizatorem obchodów Dni Gminy był  Wójt Gminy Nozdrzec i Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu. Współorganizatorem: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ?Ziemia Brzozowska?.

Back to top