– Święto Gminy Nozdrzec

W niedzielę 2  lipca odbyło się kolejne już  Święto Gminy Nozdrzec.

Tegoroczne obchody upłynęły w miłej atmosferze, wypełnionej koncertami, wystawami i innymi atrakcjami. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od gier, konkursów z nagrodami, zabaw i animacji, które dla najmłodszych przygotowały bibliotekarki. Wielką radość sprawiło dzieciom wspólne szycie przytulanek, malowanie twarzy,  a co najważniejsze słodki poczęstunek oraz odwiedziny Myszki Miki i Myszki Minie. Niewątpliwie, ciekawą atrakcją była także fotobudka, w której można było zrobić sobie śmieszne zdjęcia.

Swoimi pokazami i występami zaszczycili widzów: sekcja Kyokushin Karate z Ujazd, sekcja Ju Jitsu z Wary, grupa taneczna BTS z Wesołej, zespół dziecięco ? młodzieżowy ?Izdebczanka? z Izdebek, zespół taneczny działający przy Zespole Szkół w Hłudnie oraz maluchy z Niepublicznego Przedszkola w Nozdrzcu, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Dominikanek. Wspaniałą ucztę dla ucha przygotowała uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, laureatka wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych- Ania Dąbrowska z Wesołej. Dla zebranych wystąpiła także kapela ludowa  ?Warzanie? z Wary oraz poeta Józef Cupak.

Przygotowana została także wystawa prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach, wystawa prac malarskich Pawła Rebizaka, wystawa obrazów gobelinowych Małgorzaty Gładysz, kapelusze wykonane przez uczniów ZS w Hłudnie oraz wystawa prac plastycznych uczniów ZS w Nozdrzcu. Podczas obchodów odwiedzić można było także: stoisko kosmetyczne z Avonu, skorzystać z darmowego makijażu u Kasi Zańko,  zostać potencjalnym dawcą szpiku, dzięki Fundacji DKMS oraz odebrać książki lokalnych twórców, z autografami             i dedykacjami.

Od początku trwania imprezy skosztować  można było przepysznych potraw                 z naszego regionu, które jak co roku przygotowały panie z  Kół i Stowarzyszeń Kobiet Wiejskich.

Wójt Gminy Nozdrzec Antoni Gromala oraz Przewodniczący Kapituły Stanisław Potoczny w bieżącym roku uhonorowali statuetką ?Zasłużony dla Gminy Nozdrzec?

Tadeusza Jedynaka za wieloletnie wspieranie inicjatyw gospodarczych i społecznych mieszkańców Wary i gminy Nozdrzec.

Godziny wieczorne upłynęły na wspólnej zabawie i występach gwiazd. Jako  pierwszy wystąpił zespół ?Zbóje?, który bawił zebranych w rytm największych przebojów góralskich. Tegoroczną gwiazdą wieczoru  był zespół ?Abba Show?, przybliżający twórczość wiecznie żywej szwedzkiej legendy oraz przeboje lat osiemdziesiątych. Ich występ to feeria barw scenicznych strojów oraz światowej sławy hity, znane przez pokolenia.

Organizatorami Święta Gminy Nozdrzec byli: Gmina Nozdrzec, Lokalna Grupa Działania ?Ziemia Brzozowska? i Gminny Ośrodek Kultury. Patronatem medialnym imprezę objęła telewizja internetowa RBR Info.