– Teatr Edu-Artis w Wesołej

AKTUALNOŚCI
dav

Maj jest miesiącem, w którym szczególnie podkreśla się działalność bibliotek i ich rolę w popularyzacji czytelnictwa. Rozpoczęta czternaście lat temu akcja, przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, pod nazwą TYDZIEŃ BIBLIOTEK zyskała poparcie wielu instytucji kultury i oświaty. Tegoroczne święto bibliotek przebiega pod hasłem: ?Biblioteka. Oczywiście.” Chcemy, by Biblioteka postrzegana była przez ludzi jako instytucja na trwale wpisana w pejzaż kulturowy, zatem hasło ?Biblioteka. Oczywiście!? ma wzmocnić ten przekaz. Zmieniające się bowiem funkcje bibliotek      w ostatnich latach pozwalają na zwiększenie zakresu działań biblioteki publicznej.

Dnia 18.05.2017 r. Bibliotekę Publiczną w Wesołej odwiedzili aktorzy teatru EDU-ARTIS z Krakowa. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wesołej oraz gościnnie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ujazdach miały okazję obejrzeć pięknie zinterpretowany spektakl edukacyjny propagujący czytanie książek pt:”Tajemnica starej szafy”. Głównym przesłaniem spektaklu było zachęcenie dzieci do czytania. Jeśli będziemy chętnie sięgać po książki to wszystkie postaci będą zawsze na swoim miejscu.  Aktorzy wcielili się w postać Rumcajsa i Hanki, którzy znajdują w lesie Starą Szafę. Skrywa ona pewną tajemnicę i po jej otwarciu dzieją się zaskakujące sytuacje dla mieszkańców Rzacholeckiego Lasu. Sowa Klara zdradza tajemnicę szafy sprzed stu lat, kiedy to zła Czarownica uwięziła w niej postaci z bajek. W przedstawieniu nie zabrakło śmiesznych scen, pięknych strojów, dekoracji a przede wszystkim zadowolenia młodych czytelników.

Serdecznie dziękuję uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Wesołej             i Ujazdach za  udział w przedstawieniu.

Back to top