– Warsztaty kosmetyki naturalnej

AKTUALNOŚCI

W piątkowe popołudnie, 13 grudnia w Domu Strażaka w Izdebkach zorganizowano warsztaty kosmetyki naturalnej. Przeprowadziła je pani Krystyna Judka z Wesołej, której wielką pasją jest tworzenie naturalnych kosmetyków do codziennej pielęgnacji skóry. Uwielbia dzielić się swoją wiedzą z innymi nie tylko podczas praktycznych zajęć, ale również na swoim blogu www.niezleziolko.bieszczady.pl.

Uczestniczkom  przybliżona została wiedza na temat naturalnych produktów dostępnych w każdej kuchni tj. sole, tłuszcze, przyprawy czy zioła, które rosną    w  przydomowym ogrodzie, z których wykonać można kosmetyki. Warsztaty rozpoczęły się od wykonania miękkiego mydła czyli pasty potasowej, która może stanowić bazę do innych produktów np. pasty do prania czy mydła w płynie. Następnie panie poznały leczniczo-relaksacyjne działania soli z dodatkiem ziół, olejków eterycznych  i magnezu. Poruszony został również temat natłuszczania skóry zimą oraz co daje złuszczanie naskórka i dlaczego tak ważne jest ukrwienie skóry. Po  wysłuchaniu teorii  przyszedł czas na praktykę. Powstawały piękne, kolorowe słoiczki z  ziołowymi solami do relaksujących kąpieli, peelingi solno- tłuszczowe oraz kule musującego kąpieli. Nadają się one idealnie  dla dzieci, które nie lubią się natłuszczać i myć. Przy wspólnym stole warsztatowym nie brakowało śmiechów oraz radości z tworzenia własnych kosmetyków, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i preferencji, a w powietrzu unosiła bogata mieszanka naturalnych zapachów. Była to znakomita okazja i sposobność do zabawy zapachem, kolorem a nawet smakiem.

Piątkowe spotkanie  to relaksujące, kreatywne zajęcia, podczas których uczestnicy nie tylko własnoręcznie tworzyli pięknie pachnące pasty, peelingi czy sole do mycia, ale także otrzymali wiele ciekawych informacji o naturalnych olejkach eterycznych, ziołach i solach oraz ich działaniu na nasz organizm . Samodzielnie wykonane kosmetyki będą niebanalnymi prezentami pod choinkę dla bliskich osób lub dla siebie.

Back to top