– “Wszystkie dzieci nasze są”

AKTUALNOŚCI

W słoneczne popołudnie 4 czerwca 2017 r. przy Domu Wielofunkcyjnym w Siedliskach odbył się Piknik Rodzinny połączony z obchodami Dnia Dziecka. Organizatorami tej uroczystości byli Ochotnicza Straż Pożarna z Siedlisk oraz Filia Biblioteki Publicznej w Siedliskach.

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od życzeń skierowanych do licznie przybyłych dzieci i powitania zgromadzonych gości. Uczniowie szkoły w Siedliskach zaprezentowali krótki program artystyczny. Przygotowano wiele atrakcji, które wywołały radość i uśmiech na dziecięcych twarzach, w tym stoisko z tworzeniem papierowych zwierzątek, malowanie twarzy,  balonikowe zwierzątka, bańki mydlane, wspólne głośne czytanie ?Lokomotywy? J. Tuwima, stoisko z poczęstunkiem od KGW z Siedlisk oraz liczne konkursy i konkurencje z nagrodami, w tym także konkurs specjalny przygotowany przez druhów strażaków. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkości, napoi i zimnych lodów, które choć na chwilę ostudziły emocje dnia.

Największą atrakcją dla wszystkich dzieci z naszej gminy był prezent ufundowany przez Wójta Antoniego Gromalę w formie Mobilnego Planetarium, za które w imieniu dzieci ? dziękujemy.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do naszych darczyńców;

? Panu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Dynów,

? Zarządowi Banku Spółdzielczego w Dynowie,

? Firmie Usługowo ? Spawalniczej ? Krymart? K. Misiewicz

? KGW z Huty Poręby.

Niespodzianką dla najaktywniejszych w maju ? miesiącu książki i czytelnictwa ? małych czytelników było wręczenie nagród. Otrzymali je Kamil Mioduchowski i Hanna Misiewicz z Siedlisk oraz Sandra Martowicz z Huty Poręby.

Dziękujemy za część artystyczną w wykonaniu dzieci z SP w Siedliskach oraz Paniom za ich przygotowanie, Pani Dyrektor za ciepłe słowa skierowane do wszystkich zebranych jak i organizatorów. Pragniemy podziękować także za pomoc Pani Ewie Grządziel za opiekę medyczną, KGW w Siedliskach, Radzie Rodziców, bibliotekarkom Danucie, Irenie i Beacie oraz prowadzącej Pani Alicji Makaryk.

Bibliotekarka Małgorzata Habrat

 

 

 

Back to top