– Wszystkie Misie nasze są – Dzień Misia w Wesołej

AKTUALNOŚCI
dav

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku. Chyba nie ma domu, w którym ma półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Pluszak, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania, ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. Mimo coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

Dnia 28 listopada Bibliotekę Publiczną w Wesołej odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy VI. Tegoroczny Dzień Pluszowego Misia był połączony z Dniem Głośnego Czytania. Uczniowie klasy VI przedstawiali z podziałem na role bajkę “Miś Uszatek”. Następnie razem z maluchami uczestniczyli w zabawach ruchowych. Każde dziecko przyszło do biblioteki ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Brały udział w różnych zabawach, w Misiowej Krainie. Poznały historię Pluszowego Misia oraz bawiły się przy misiowych piosenkach. Nie zabrakło również zabawy “Naprawianie misia”, przy której było wiele radości oraz misiowego konkursu.

Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, a najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom,  możliwości zabawy z pluszakiem oraz piękne przedstawienie, które zaprezentowali uczniowie kl. VI.

Back to top