– Bożonarodzeniowe ozdoby ze słomy

27 listopada w bibliotece w Warze odbyły się kolejne już warsztaty ozdób choinkowych ze słomy.  Słomkarstwo  to mało popularna gałąź rzemiosła, dlatego celem całego cyklu prowadzonych w bibliotekach warsztatów, było popularyzowanie tego hobby.  Zaplatanie słomy to bardzo fajna zabawa i przede wszystkim ciekawy sposób na  spędzanie wolnego czasu. Słomiane dekoracje na choinkę wyglądają wyjątkowo, a ich robienie jest kontynuacją starej tradycji.  Śliczne, maleńkie, różnorodne ozdoby ze słomy są doskonałe do dekorowania stroików, wianków, jako zawieszki na choinkę lub dodatek do prezentów.

Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach i życzymy Wam, by ten twórczy zapał nie okazał się być tym ?słomianym?.