– XVII Przegląd Kapel Ludowych – Nozdrzec 22 lipca 2018

Po raz siedemnasty Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu zorganizował Przegląd Kapel Ludowych , który tym razem dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura?Interwencje 2018. Po barwnym Korowodzie rozpoczynającym przegląd czas prezentacji scenicznych wypełniła ludowym brzmieniem regionalna muzyka w wykonaniu kapel: Młoda Harta, Dynowianie, Warzanie, Bachórzanie, Futomianie oraz Graboszczanie. Wszystkie Kapele uhonorowane zostały pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami. Fantastyczne widowisko ?Wieńcowiny?, które zachwyciło widzów przedstawił Zespół Obrzędowy Futomianie. Pośród wielu atrakcji towarzyszących znalazły się darmowe animacje czasu dla dzieci, degustacje potraw regionalnych oraz swojskiego chleba ze smalcem, porady dietetyczki, porady kosmetyczne, wystawa prac plastycznych uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach oraz warsztaty rękodzielnicze w ?Strefie Twórczych Pasji?. Gwiazdą wieczoru był zespół folkowo-rockowy Żmije z Rzeszowa. Zabawę ogrodową poprowadził zespół Viva Loko. Uczestnicy  XVII Przeglądu Kapel Ludowych mogli znaleźć coś ?dla ducha i dla ciała?, a pasjonaci muzyki ludowej kultywujący tradycje muzyczne, w których wzrastali nasi przodkowie, pokazali, że  są żywą wizytówką i chlubą naszej małej Ojczyzny.