– Z wizytą w bibliotece

W piątkowe przedpołudnie 16 lutego Gminną  Bibliotekę  Publiczną odwiedził oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Warze.  Podczas wizyty dzieci dowiedziały się m.in.  jak funkcjonuje biblioteka publiczna oraz na czym polega praca bibliotekarza. Przedszkolaki wysłuchały bajki ?Kłótnia w tornistrze?                i samodzielnie wykonały piękne  ilustracje na podstawie treści. Chętnie brały także udział w przygotowanej specjalnie dla nich  Zgaduj ?zgaduli, a szybkość       i trafność  odpowiedzi  dowodzi, że świat literatury dziecięcej, nie jest im obcy. Przedszkolaki  żegnając się obiecały, że odwiedzą bibliotekę ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się i wypożyczyć książki.

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat.  Literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie, na co dzień. Należy pamiętać, że rozbudzanie nią zainteresowania jest bardzo ważne w rozwoju dziecka. Cenne informacje, które zdobywa się poprzez czytanie książek są nieocenione. Także bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.