Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu

W sobotę- 21 sierpnia, nasz krajan Tomasz Gierula stoczy swoją pierwszą profesjonalną walkę na gali MMA w Norwich (Wielka Brytania). Naprzeciw Tomka stanie Rosjanin Ibragim Ibraginov.
Tomek pochodzi z Hłudna. Po zakończeniu edukacji wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie na co dzień mieszka i pracuje. Tam w wolnym czasie, pod okiem swojego trenera- byłego zawodnika UFC Toma Watson’a, oddał się swojej pasji, którą są sztuki walki. Silny charakter oraz dążenie do jasno obranego celu, pozwoliło Tomkowi osiągnąć liczne sukcesy. W 2018 roku zdobył podwójne złoto na mistrzostwach hrabstwa Sussex w Brazylisjkim Jiu-Jitsu. Dzięki temu sukcesowi, “The Bear” (przydomek Tomka), wziął udział w mistrzostwach Wielkiej Brytanii gdzie zajął wysokie 3. miejsce. Tomasz zdobył również brązowy medal na zawodach w Southend oraz mistrzostwach dwóch hrabstw- Dorset i Hampshire.
“Za mną bardzo długi okres przygotowań, dzięki czemu mogę stoczyć swoją pierwszą profesjonalną walkę. Nie ukrywam, że przez wiele lat treningów, wśród sukcesów pojawiały się również upadki, ale dzięki determinacji i ciężkiej pracy udowadniałem sobie, znajomym oraz angielskiemu społeczeństwu jak pracowitym i silnym jesteśmy narodem. Mam nadzieję, że podczas jutrzejszej walki będę godnie prezentował gminę Nozdrzec”- opowiada Tomasz Gierula.
Tomek skontaktował się z nami z własnej inicjatywy. Po wspólnych rozmowach, wymienionych wiadomościach wiemy, że
dla Tomka nie jest to tylko realizacja sportowej pasji. Poprzez swoje działania oraz obecność w świecie sportu, Tomek pragnie reprezentować nasze- jak to określa- przepiękne tereny oraz społeczność gminy Nozdrzec. Wynagrodźmy Tomkowi lata ciężkiej pracy oraz patriotyzm lokalny poprzez słowo wsparcia oraz trzymane kciuki podczas jutrzejszej walki.