– Dni Gminy Nozdrzec 2022 r.

AKTUALNOŚCI
Za nami Dni Gminy Nozdrzec . Choć żar lał się z nieba, to mieszkańcy oraz turyści, którzy przybyli na gminne świętowanie na pewno się nie nudzili.
Dwudniowy program obfitował w wiele atrakcji. W sobotnie popołudnie po oficjalnym otwarciu przez Wójta Gminy Nozdrzec Stanisława Żelaznowskiego oraz Dyrektor GOK w Nozdrzcu- Edytę Serwatkę rozpoczęło się wspólne świętowanie. W tym roku podczas muzycznego maratonu wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta AVANTI z Sanoka, polsko-boliwijska grupa teatralna „Entre Dos Aguas un Teatro” oraz tancerze z Klubu Tanecznego „Dżet”. Gwiazdą wieczoru był zespół Baciary, który sprawił, że wszyscy bawili się doskonale i na pewno zapamiętają to wydarzenie na długo. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć swojskiego jadła, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz stanowisk edukacyjno-promocyjnych. W kulinarnym boju Kół Gospodyń Wiejskich laureatkami zostały „Warzanki”, których ziemniaczane gołąbki zostały najwyżej ocenione przez komisję konkursową, w skład której wchodzili m.in. zaproszeni goście z Ukrainy. Święto Gminy było znakomitą okazją do uhonorowania pochodzącego z Wesołej Pana Zdzisława Kudły statuetką „Zasłużony dla Gminy Nozdrzec”. Obok występów na scenie została zorganizowana strefa zabaw dla dzieci, strefa drewnianych gier wieloformatowych oraz obozowisko rycerskie, które cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Piękna pogoda sprawiła, że do późnych godzin nocnych trwała zabawa ogrodowa.
W drugim dniu świętowania odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których uczestniczyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafeta i ćwiczenia bojowe. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja powołana przez komendanta PSP w Brzozowie. Wyniki zwycięzców w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
a) grupa A seniorów:
I miejsce — OSP Wesoła
II miejsce — OSP Izdebki
III miejsce — OSP Wara
b) grupa C kobiet:
I miejsce — OSP Izdebki
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:
a) grupa chłopców:
I miejsce — OSP Ryta Górka
b) grupa dziewczyn:
I miejsce — OSP Nozdrzec
Po zakończeniu zawodów wszystkie startujące drużyny otrzymały dyplomy, a najlepsze jednostki nagrody i puchary. Dodatkową atrakcją zawodów było stoisko Akademii Umiejętności AUTUM oraz animacje dla dzieci.

Back to top