– Nasze Misie, Miśki, Misiaczki

Kto jest dzieci przyjacielem? Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele? Mały miś.
Miś choć mały, choć nieśmiały, wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały. Każdy misia swego ma.

25 listopada swoje święto  obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- – Pluszowy Miś. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Miś Pluszowy,                  a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą zabawką. Taki Miś, po to Misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Misio ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w  świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem i powiernikiem największych tajemnic.

Święto Pluszowego Misia zostało już wpisane w kalendarz  spotkań organizowanych w Bibliotece Publicznej w Wesołej. Jak co roku dnia 26 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Bibliotekę Publiczną aby świętować z pluszakami i oczywiście najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez nich z domu. Na początek maluchy poznały historię powstania pluszowego misia, zaprezentowały swoich przyjaciół kolegom z grupy i zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Wysłuchały wiersza, po którym wspólnie naprawiały prezentowaną sylwetkę Misia. Były zabawy ruchowe, z chustą animacyjną oraz konkurs wiedzy o misiach. Pod koniec spotkania dzieciaczki złożyły uroczyste przyrzeczenie, którego treść stanowiły obietnice dbania o pluszowych przyjaciół, otrzymały dyplomy “Przyjaciela Pluszowego Misia” oraz odznaki.