– Noc Bibliotek – Wesoła 2021

AKTUALNOŚCI

Za nami kolejna VII Noc Bibliotek, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Wieczorne spotkanie obfitowało w moc wrażeń. Noc Bibliotek rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wesołej montażem słowno- tanecznym.
Następnie Ala Dąbrowska autorka powieści „W mroku dnia” opowiadała jak zrodził się pomysł na książkę oraz skąd czerpie inspiracje do pisania. Odpowiadając na pytania zachęcała rówieśników do czytania książek.
Kulminacyjnym punktem było spotkanie z AniKą Dąbrowską, która opowiadała o swojej karierze muzycznej, o kulisach programu The Voice Kids, o szkole, o tym co lubi czytać i dlaczego czytanie jest ważne. Nie zabrakło wspólnych zdjęć, a każdy otrzymał od niej autograf.
W ten wyjątkowy wieczór wszyscy chętni mogli zwiedzić nocą bibliotekę, po to żeby zajrzeć do jej sekretnych zakamarków i poszukać ukrytego skarbu.
Nie zapomniano również o najmłodszych czytelnikach, dla których Panie Bibliotekarki przygotowały teatrzyk kamishibai.
Na zakończenie obejrzeliśmy film towarzyszący tegorocznej edycji Nocy Bibliotek “Operacja Człowiek w czerni” – kryminał fantastyczny       o parze młodych detektywów, który umiliła słodka niespodzianka w postaci waty cukrowej.
Cieszymy się, że przygotowana przez nas oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Odwiedziło nas wiele nowych osób. Zapraszamy do korzystania do naszej oferty przez cały rok. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tej wyjątkowej nocy.

Back to top