– Noc Muzeów 2023

Noc Muzeów to wydarzenie kulturalne, nie tylko w Polsce ale również w całej Europie otwarte są muzea, w których na ogół za darmo można poczuć na żywo powiew historii. To okazja do odwiedzenia takich miejsc, których na co dzień się nie odwiedza. Sobotniego wieczoru delegacja z Wesołej odwiedziła Gminny Ośrodek Kultury w Żołyni, gdzie na zwiedzających czekały atrakcje specjalnie przygotowane na tę okazję .
Po uroczystym otwarciu wystawy Pani Sylwii Walania-Telega odbyła się premiera komiksu „Piękno w drewnie zaklęte cz.I. Życie i twórczość Franciszka Dąbrowskiego – O chłopcu, który wyrzeźbił swoje marzenia”. Wszyscy zgromadzeni otrzymali komiks z autografem graficzki. Specjalnie z tej okazji przygotowano tzw. quest, który polegał na odnalezieniu określonych przedmiotów, a rozwiązaniem było hasło związane z rodziną Dąbrowskich. Noc Muzeów była znakomitą okazją wychodzącą naprzeciw spotkaniom poświęconym sztuce oraz twórczości Franciszka Dąbrowskiego, a dzięki Dyrektor Pani Magdalenie Kątnik-Kowalskiej mogliśmy poznać nieznane do tej pory szczegóły życia naszego rodaka.