– “Ożywić tradycję” – warsztaty wielkanocne dla dzieci

Święta Wielkanocne to czas wielkiej radości i wzniosłego nastroju. To również czas pięknych przygotowań i ciekawych tradycji. Żółciutki kurczaczek to niewątpliwie jeden z bardziej rozpoznawalnych symboli nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Dnia 26 marca 2018 r. Bibliotekę Publiczną w Hłudnie odwiedziły dzieci klasy III Szkoły Podstawowej z Panią Elżbietą Fara i zakończyły cykl warsztatów wielkanocnych, które odbywały się w bibliotekach. To właśnie one wykonywały piękne, i kolorowe kurczaczki, symbol Świąt Wielkanocnych. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, było wiele pracy ale też wspaniałej zabawy. Celem warsztatów było nie tylko rozwijanie sprawności manualnej, wyobraźni twórczej i pomysłowości dzieci, ale przede wszystkim kultywowanie tradycji wielkanocnych wśród młodego pokolenia.