– “Poranne spotkanie z Bajką” w Wesołej

AKTUALNOŚCI

Bajka przekazuje dzieciom najważniejsze prawdy o życiu. W sposób ciekawy         i skuteczny działa na wyobraźnię dziecka. Poprzez bajkę dzieci uczą się dokonywania wyboru, utrwalając dobre postawy.Bajkowe postacie sprawiają,       że świat dziecka staje się barwny i radosny.

Dnia 23.02.2018 r. w Bibliotece Publicznej w Wesołej odbyło się “Poranne spotkanie z Bajką”. Uczestniczyły w nim dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wesołej wraz ze swoją wychowawczynią Jolantą Winiarską            i Krystyną Kita. Panie w sposób bardzo ciekawy czytały dzieciom bajkę o drewnianym pajacyku, który zamienił się w chłopca. Po wysłuchaniu opowieści, dzieci trafnie odpowiadały na pytania konkursowe, dotyczące tekstu. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał obrazek wymagający starannego pokolorowania. Wystawę z pracami dzieci będzie można podziwiać w bibliotece.

“Książki to nasi najlepsi przyjaciele, nie wyśmiewają, nie zdradzają, a uczą wiele”. Czytanie to mądra rzecz, jest tanie, proste i dzieci je uwielbiają.

Back to top