– Razem weselej – ferie w bibliotekach

AKTUALNOŚCI

Podczas ferii zimowych w placówkach bibliotecznych Gminy Nozdrzec tradycyjnie odbywały się zajęcia animacyjno-czytelnicze rozwijające dziecięcą wyobraźnię, twórczość i wdrażające do pracy w grupie. Organizowano również konkursy plastyczne dla najmłodszych i spotkania z książką. Wiele radości sprawiały dzieciom zgaduj-zgadule ?Razem weselej? o tematyce pochodzącej ze świata bajek i baśni. Odkurzone zostały także ponadczasowe gry planszowe, a piłkarzyki i air hockey poszły w ruch!

Ponieważ ruch pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia kondycję, giętkość, pomaga w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami w Wesołej regularne prowadzone były zajęcia taneczne, które są doskonałą formą aktywności fizycznej.

Zapusty, czyli inaczej karnawał to okres balów zimowych, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy przed Środą Popielcową. Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i jest świętem zwyczajowym. W Polsce w ten dzień prawie wszyscy jedzą duże ilości pączków z nadzieniem różanym (i nie tylko). Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje chociaż jednego pączka, to do końca roku nie będzie mu się wiodło. Tradycja oddawania się słodkim przyjemnościom towarzyszy Polakom od kilku wieków. Dawniej biesiadowanie w zapusty ciągnęło się przez kilka dni, aż do wtorku przez Popielcem.

W związku z tym jeszcze w czasie karnawału filie biblioteczne w Hłudnie oraz w Nozdrzcu już dzisiaj zapraszają dzieci na ?Spotkanie zapustowe? związane z tradycją Tłustego Czwartku.

Biblioteka Publiczna w Warze zaprasza natomiast na spotkanie ze Zbigniewem Kołbą fizjoterapeutą oraz autorem książki ?Krioterapia To warto wiedzieć? który w bardzo przystępny sposób przedstawi lecznicze działanie niskich temperatur, sposoby leczenia bezsenności, a także opowie o możliwościach zapobiegania najbardziej uciążliwym problemom zdrowotnym oraz o technikach relaksacyjnych wspomagające procesy lecznicze

Prelekcja odbędzie się 24 lutego 2017 r. o godz.15.30 w bibliotece w Warze.

Back to top