– Spotkanie z podróżnikiem Michałem Szulimem

AKTUALNOŚCI

24 października, w godzinach przedpołudniowych, w Szkole Podstawowej  im. Św. Jana Pawła II, miało miejsce spotkanie dzieci i młodzieży z podróżnikiem- P.  Michałem Szulimem.

Wydarzenie to było owocem inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Nozdrzcu     z siedzibą w Warze i kolejnej już, udanej współpracy z Dyrekcją szkoły.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej i nie tylko. Skusiło także do licznego przybycia, uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu. To niezwykle interesujące spotkanie upłynęło  pod tytułem- “Alfabet Madagaskaru”.

Madagaskar- to wyspa położona na Oceanie Indyjskim, czwarta co do wielkości na świecie. Słynie m.in. z lemurów, kameleonów, baobabów i “garbatych” krów. Pozostaje także  miejscem, w którym biały człowiek nadal jest niemałą sensacją.

Pan Michał przybliżył nam jak wygląda: codzienne życie na wyspie, podróżowanie, dostęp do elektryczności i robienie zakupów na ulicy. Poznaliśmy faunę i florę Madagaskaru, a także podania o “klątwie kameleona”.

Zachęcamy do śledzenia bloga Michała Szulima: miejscezamiejscem.blog.pl oraz fanpage’u na Facebook’u: www.facebook.com/MiejsceZaMiejscem.

To niezwykle miłe i sympatyczne spotkanie pozostanie nam na długo w pamięci…

Back to top