– Warsztaty wielkanocne

Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnej do wielkanocnego koszyczka.  Zmuszają uczestników do artystycznego spojrzenia na świat, przez co rozwijają zdolności plastyczne i manualne.

Tak też było w dniu 19 marca, bo właśnie wtedy uczniowie klasy IV i V naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Bibliotece Publicznej         w Hłudnie, gdzie pod czujnym okiem pani bibliotekarki Ireny Kipisz oraz Heleny Gładysz ozdabiali styropianowe jajka metodą ?sznureczkową?. Najpierw należało skręcić z bibuły kolorowe sznureczki, następnie okleić dokładnie jednym kolorem jajko, na które należało nałożyć wzór kwiatowy. Praca była trudna, ale nikt z uczestników nie rezygnował. Nawet 3 godziny wytężonej pracy nie pozwoliło wszystkim ukończyć swojego jajka. Na drugi dzień przynieśli oni swoje dzieła, by pochwalić się efektami. Te zaskakiwały pomysłowością i starannością wykonania. Pomysł takiego wykonania jajek przypadł do gustu nie tylko uczestnikom warsztatów, ale również ich domownikom, dla których powstają kolejne ?sznurkowe? jajeczka.