– XX Przeglądu Kapel Ludowych „Kapeliada”

W ubiegłą niedzielę – 17 lipca w Hłudnie rozbrzmiewała muzyka ludowa. Wszystko to, za sprawą XX Przeglądu Kapel Ludowych pod nazwą „Kapeliada”. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm RP Piotr Ursuski oraz Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski. Przegląd miał charakter konkursu, podczas którego 7 kapel ludowych zaprezentowało pieśni oraz muzykę z uwzględnieniem autentycznego repertuaru i sposobów wykonania. Najlepsze kapele otrzymały nagrody pieniężne, statuetki i dyplomy pamiątkowe. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć swojskiego jadła, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz stanowisk edukacyjno – promocyjnych. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych zapewniając szaloną zabawę z Kinder Sid. Na zakończenie przeglądu program artystyczny zaprezentowała grupa teatralna z Hłudna, która w widowisku pt. „Darcie pierza – jak to dawniej bywało” przybliżyła na wesoło widzom dawny zwyczaj w oryginalnej i barwnej scenerii.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!!!
Foto. D. Gąsecki