– Zimowe spotkanie z poezją Józefa Cupaka

AKTUALNOŚCI
   Od listopada 2016 r.trwały przygotowania do spotkania z regionalnym poetą , wywodzącym się spośród nas- Józefem Cupakiem.
Dzieci od kl.I- do VI przez ponad miesiąc,uczestnicząc w zajęciach bibliotecznych, poznawały poezję tegoż autora, a także poznawały Jego życiorys.
           Priorytetem na ten rok jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.Dlatego Filia Biblioteczna i Biblioteka Szkoły Podstawowej w Siedliskach zorganizowały15 grudnia 2016r. spotkanie z poetą J.Cupakiem, które przebiegało w pięknej atmosferze, pełnej nostalgii, zadumy ale i radości.Dodatkowym atutem był zimowy wieczór i blask świec na sali, a także licznie przybyli uczniowie,ich rodzice i mieszkańcy Siedlisk a także Huty Poręby.
            Należy podkreślić , że Poeta  swoją prostotą i przychylnością zaskarbił sobie serca wszystkich zebranych.Godne podziwu jest to,że wszystkie swoje wiersze Pan Józef Cupak  zna na pamięć i tak je nam przedstawiał. Uczniowie kl.V i VI zaprezentowali kilka utworów satyrycznych i refleksyjnych, a na koniec spotkania otrzymali tomiki wierszy z autografem Poety.
            W dobie kultury obrazkowej i cyfryzacji sen z powiek rodzicom, nauczycielom spędza problem czytania.Każdemu powinno zależeć na tym, by uczniowie ,,przyswajali” nie tylko obrazki, ale sięgali po książki.Od postawy rodziców i nauczycieli zależy czytelnicza motywacja dzieci. Pan Józef Cupak pozwolił dzieciom zrozumieć świat, zachęcił do działania i tworzenia,pokazał że pisanie i czytanie wierszy buduje i zakorzenia nas w języku ojczystym i kulturze narodowej.
            Czytanie czyni człowieka nowoczesnym i bogatym
.Jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy Panu Józefowi Cupakowi za to spotkanie i czas nam ofiarowany.
Back to top